impreza

Wybór miejsca na imprezę firmową – co wziąć pod uwagę?

Imprezy firmowe odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Pracownicy mają okazję do spędzenia czasu w innym otoczeniu poza środowiskiem pracy, co scala zespół i sprawia, że lepiej kooperują ze sobą po powrocie do biura. To również świetna możliwość do bliższego poznania kolegów z innych działów lub szefostwa, z którym w godzinach biurowych nie łatwo się zobaczyć poza krótkimi spotkaniami w windzie czy przy ekspresie do kawy. Aby impreza była w pełni udana, musimy zadbać o odpowiednie miejsce, które idealnie sprawdzi się na tego typu eventy. Czym powinna charakteryzować idealna lokalizacja na spotkania firmowe?

Atrakcyjna lokalizacja i wyposażenie

Wybierając miejsce na spotkanie firmowe należy przede wszystkim pomyśleć o dogodniej lokalizacji. Najważniejsze, aby był to lokal znajdujący się blisko miejsca pracy lub zamieszkania uczestników. Nie powinien jednak być położony w samym centrum miasta, gdyż w zgiełku ulic impreza może stracić swój urok, a gościom będzie trudno o miejsce parkingowe. Najlepiej więc zdecydować się na klimatyczne hotele, zajazdy, restauracje lub innego typu lokale na uboczu i w otoczeniu pięknej natury. 
Dobrze, jeśli wybrane przez nas miejsce posiada doświadczenie w organizacji tego typu firmowych eventów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będzie on odpowiednio wyposażony i przygotowany na zapewnianie atrakcji dla przybyłych uczestników. Imprezom firmowym często towarzyszą prelekcje, szkolenia czy uroczystość wręczenia nagród najlepszym pracownikom. Dlatego też wybrany lokal powinien posiadać zaplecze konferencyjne, salę ze sprzętem multimedialnym, nagłośnieniem oraz odpowiednią przestrzeń dostosowaną do charakteru eventu.

Catering i miejsce do rozrywki

Głównym etapem każdego spotkania, również firmowego, jest oczywiście posiłek. Warto więc wybrać lokal, który zapewni uczestnikom smaczne menu dostosowane do potrzeb żywieniowych i preferencji gości. Miejsca na imprezę firmową z własną restauracją mają tu przewagę nad cateringiem z dowozem, gdyż goście mogą liczyć na świeże, ciepłe i efektownie podane posiłki, przekąski oraz napoje. 
Jedną z najważniejszych funkcji imprez firmowych jest team building, turnieje drużynowe oraz gry i zabawy integracyjne, co również warto mieć na uwadze podczas wyboru miejsca na event. Lokal powinien oferować odpowiednią przestrzeń do rozrywki i odprężenia się na świeżym powietrzu lub wewnątrz w zależności od pogody i programu spotkania. Ciekawym rozwiązaniem są również wystąpienia artystów, muzyka na żywo, tańce czy wspólne zwiedzanie okolicy i innego typu atrakcje, które pozwolą na integrację uczestników. Jeśli lokal, w którym organizowana jest impreza firmowa oferuje dodatkowo pokoje hotelowe, goście zamiast martwić się późnym powrotem do domu, mogą zostać na noc i odpocząć po intensywnym dniu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz