Blog

dzwonek-na-recepcji.jpg
Oblicza wygody. Standardy pokojów noclegowych.

Co to jest dobry hotel? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wiele osób. I za każdym razem otrzymują inne odpowiedzi. Ponieważ nie ma jednej. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i kraju, w jakim się znajdziemy, a nawet regionu czy kosztu noclegu. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jeśli takiego dla siebie poszukujemy?

więcej

recepcjonistka.jpg
Zasadnicze różnice między hotelem a pensjonatem.

Tak naprawdę określenia pensjonatu i hotelu nie powinny być stosowane wymiennie, gdyż w praktyce są to dwa, zupełnie inne obiekty. Co dokładnie je rozróżnia i kiedy wybrać każdy z nich? Serdecznie zachęcamy do lektury.

więcej

stypa.jpg
Stypa po polsku. Jak zorganizować taktowny poczęstunek?

Stypa, czyli konsolacja odbywa się zaraz po pogrzebie. Nie ma obowiązku organizowania takiego poczęstunku. Jednak jest to okazja do uczczenia pamięci po zmarłym w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

więcej

wifi.jpg
Wi-Fi w hotelu – luksus czy już standard?

Korzystanie z internetu jest obecnie tak powszechne, że śmiało możemy powiedzieć, że weszło nam w krew. Nic dziwnego, gdyż zwyczajnie jest to wygodna forma załatwienia wielu spraw, czy sprawdzenia informacji. W związku z tym również w czasie wyjazdu poszukujemy miejsc, gdzie możemy połączyć się z siecią, a hotele coraz częściej wychodzą w tej kwestii naprzeciw swoim klientom oferując bezpłatne łącze. Czy to już norma?

więcej

sylwester.jpg
Sylwester poza domem. Jak wejść w nowy rok w szampańskim nastroju?

Koniec roku to jeden z niewielu momentów w roku, kiedy każdy z nas chce spędzić na zabawie w gronie rodziny lub przyjaciół i znajomych. Niektórzy wybierają spotkanie w domowym zaciszu, inni zabawę poza domem. Podpowiadamy, dlaczego warto wybrać się na bal sylwestrowy organizowany przez profesjonalistów.

więcej

para-mloda.jpg
Najciekawsze tradycje weselne w Polsce.

Uroczystość ślubu i wesela w Polsce wciąż jest mocno związana z tradycją. Chociaż współczesne przyjęcia weselna różnią się od tych, które organizowane były przed laty, to jednak wiele zwyczajów przetrwało do dziś.

więcej

Polski Fundusz Rozwoju