wesele z noclegiem

Wesele z noclegiem. Dlaczego to dobra opcja?

Ślub niewątpliwie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Para Młoda najczęściej pragnie celebrować ten dzień w gronie najbliższych osób, dlatego też tak popularna jest tradycja organizowania wesela. Młodzi coraz chętniej organizują imprezę nie w zwykłych salach weselnych, lecz restauracjach znajdujących się w hotelach. Dlaczego stało się to tak popularne?

Nocleg dla rodziny

To proste – ze względu na możliwość noclegu. Para Młoda, zabawiająca gości do białego rana nie musi martwić się, jak w odświętnych strojach wrócić do domu. Po opuszczeniu sali Młodzi mogą po prostu udać się na spoczynek do swojego pokoju. Z pokoju mogą korzystać też w trakcie zabawy, jeśli zechcą się przebrać, poprawić stylizacje, naładować telefon, czy też po prostu chwilę odpocząć od zgiełku. W dobrym guście jest też to, by Młodzi wynajęli pokoje dla najbliższej rodziny, która przybyła na uroczystość z daleka. Rodzina mieszkająca setki kilometrów od miejsca imprezy na pewno nie będzie wracała nad ranem do domu, problematyczne jest też dla niej szukanie w nocy hotelu w obcym dla siebie mieście. Mając pokój do dyspozycji tuż obok sali weselnej, będą mogli świętować do ostatka sił, solidnie wypocząć i dopiero następnego dnia wybrać się w drogę powrotną. Możliwość wynajęcia pokoju z pewnością docenią też pary z dziećmi. Maluchy, które świętowanie zakończą wcześniej niż dorośli, można położyć spać pod okiem babci lub cioci, które również nie zamierzają szaleć na parkiecie do białego rana.

Dłuższe poprawiny

W zżytych ze sobą rodzinach wesela zazwyczaj nie trwają jedną noc. Popularna jest tradycja poprawin lub przynajmniej wspólnego, już „mniej oficjalnego” obiadu dla najbliższych następnego dnia. Sala weselna lub hotelowa restauracja są wspaniałym rozwiązaniem dla Młodych, którzy nie mieliby jak podjąć wszystkich członków najbliższej rodziny w domu. Tu znów z pomocą przychodzą miejsca noclegowe, w których bliskich można przenocować na dłużej, a jeśli zapragnie zostać w mieście jeszcze kilka dni – przedłużyć swoją rezerwację na własny koszt i zrobić sobie krótki urlop. W skali organizacji całego wesela rezerwacja kilku pokoi nie jest zazwyczaj dla Pary Młodej dużym wydatkiem, a gest ten na pewno docenią zaproszeni goście. Młodzi nie muszą stresować się też wtedy, czy ich najbliżsi dotarli bezpiecznie do domu po całonocnej zabawie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz