Sala weselna

W poszukiwaniu idealnej sali weselnej

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu każdej młodej pary. Przygotowania do tego szczególnego dnia mogą trwać całe miesiące, a nierzadko i lata. Pamiętajmy, że na powodzenie przyjęcia weselnego wpływa wiele czynników. Do najważniejszych zaliczyć należy między innymi dobór odpowiedniego menu, zarezerwowanie idealnej sali oraz znalezienie zespołu weselnego.

Krok pierwszy: określ ilu gości chcesz zaprosić

Podczas planowania wesela bardzo ważną kwestią okazuje się dokładne określenie liczby gości, których chcemy zaprosić.  Dzięki temu możliwe jest dokonanie wstępnej selekcji i zawężenie listy lokali do tych, które będą spełniały nasze najważniejsze oczekiwania. Dobrze również zwrócić uwagę na to, ile sal posiada dany obiekt i sprawdzić, czy każda z nich posiada odrębne wejście.

Krok drugi: określ swój budżet

Pamiętajmy, że poszczególne sale weselne różnią się od siebie nie tylko wyglądem i wielkością, ale również cenami. Podczas poszukiwań idealnego lokalu, powinniśmy wykazać się ogromną ostrożnością i zapamiętać, że nie zawsze taniej oznacza lepiej. Właściciele niedrogich obiektów często ukrywają koszty i każdą dopłacać sobie za wynajem dekoracji, wypożyczenie pokrowców, obsługę kelnerską czy zakup owoców i ciast. Wesele to jedna z najważniejszych imprez w życiu, dlatego wybierając miejsce jego organizacji, powinniśmy dokładnie przeanalizować wszelkie ewentualne „za „ i „przeciw”.

Krok trzeci: określ w jakim klimacie będzie utrzymana impreza

Ważnym czynnikiem, który powinien zostać wzięty pod uwagę podczas poszukiwań idealnej sali weselnej, jest klimat, w którym utrzymana będzie impreza. Jeżeli narzeczeni marzą o wyprawieniu wystawnej uroczystości, to najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie poszukiwań do eleganckich sal bankietowych. Jeżeli jednak młodzi skłaniają się bardziej ku hucznej imprezie, to najrozsądniejszym rozwiązaniem okaże się znalezienie jakiegoś zajadu. W trakcie poszukiwań należy również zwrócić uwagę na ewentualne możliwości dojazdu. Pamiętajmy, że jeżeli sala weselna będzie położona w dalekiej odległości od kościoła, to goście mogą mieć do niej utrudniony dojazd.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz