Poprawiny dzień po weselu? To możliwe!

Przyjęcie ślubne to dla młodej pary bardzo duże wyzwanie. Przygotowania, ceremonia, napięty harmonogram przyjęcia, sesja fotograficzna, posiłki, toasty i zabawy na parkiecie sprawiają, że nowożeńcom brakuje chwili wytchnienia oraz czasu, aby swobodnie porozmawiać ze wszystkimi gośćmi. W takich sytuacjach idealnym pomysłem jest organizacja weselnego after party, czyli poprawin. Przyjęcie dzień po ślubie ma luźniejszy charakter i jest świetną okazją do podziękowania bliskim za przybycie. Co należy wziąć pod uwagę organizując poprawiny? 

Jaki charakter mogą mieć poprawiny?

Poprawiny mogą przybierać różne formy. Jeśli para młoda gustuje w tańcach i zabawie, przyjęcie na drugi dzień może mieć podobny charakter, co samo wesele. Kontynuacja muzyki na żywo oraz konkursy weselne to dobra i często jedyna okazja, aby nowożeńcy mogli w pełni wyszaleć się na parkiecie. A ponieważ nie jest to już tak uroczysty dzień, jak wesele, można śmiało zrzucić szpilki czy garnitur i bawić się w mniej galowym wydaniu.
Dla wielu par sam dzień wesela jest na tyle wyczerpujący, że poprawiny są dla nich jedynie luźnym spotkaniem w gronie najbliższych. Chcą wykorzystać ten czas, aby nadrobić rozmowy z rodziną, z którą często nie widzieli się od lat, czy też spędzić czas z przyjaciółmi w swobodnej atmosferze. Do tego typu spotkań idealna będzie przestrzeń na świeżym powietrzu, gdzie można przyrządzić grilla lub piknik dla gości

Odpowiednia lokalizacja

Poprawiny mogą być organizowane zarówno w tej samej sali czy zajeździe, co wesele, jak i w zupełnie innym miejscu. Niezależnie od lokalizacji przyjęcia, podstawową kwestią, którą państwo młodzi powinni wziąć pod uwagę, jest nocleg dla gości. Aby zatrzymać bliskich na drugi dzień świętowania, najlepiej zapewnić zakwaterowanie w miejscu, gdzie odbywa się wesele lub jego niedalekiej okolicy. Dzięki temu po nocnym szaleństwie weselnicy mogą udać się bezpośrednio do pokoju, aby zregenerować siły. 
Przyjęcia weselne z noclegiem to duża wygoda, gdyż następnego dnia goście nie muszą przejmować się transportem, lecz jedynie przygotować się i wyjść z pokoju na kolejny dzień imprezy. Poprawiny są okazją, aby dokończyć potrawy ze stołów weselnych lub przyrządzić świeże posiłki, dlatego bardzo istotne jest, aby obiekt, w którym organizowane jest przyjęcie, posiadał własną kuchnię. Niezależnie od tego, czy będzie to wielka uczta, czy też nieoficjalne spotkanie w gronie najbliższych, lokal jest niezbędny, aby godnie ugościć wszystkich przybyłych. Dzięki temu poprawiny z pewnością pozostawią nowożeńcom, jak i uczestnikom niezapomniane wspomnienia.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz