Częste błędy popełniane przy wyborze sali weselnej

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu państwa młodych i ich rodziców. Ważne, żeby wszyscy dobrze się bawili i z radością wspominali ten piękny dzień. Zdarza się jednak, że przy podejmowaniu decyzji w sprawie organizacji ślubu popełniamy błędy, przez które w trakcie uroczystości pojawia się rozczarowanie. Warto te błędy wziąć pod uwagę, zwłaszcza przy tak strategicznej decyzji, jaką jest wybór sali weselnej.

Odpowiednia wielkość sali

Czasem para młoda wybiera salę przed ustaleniem ostatecznej listy gości lub ulega presji rodziny czy znajomych. Przede wszystkim warto ustalić dokładną liczbę gości i wybrać taką salę, na której będzie odpowiednio dużo miejsca do tańca. Zazwyczaj na parkiecie znajduje się połowa gości, ale zdarzają się też sytuacje gdy w zabawie biorą udział wszyscy. Goście powinni też wygodnie siedzieć przy stole i mieć do niego swobodny dostęp, bez konieczności przepychania się między stolikami. Pamiętajmy też o miejscu dla DJ-a lub orkiestry. Odpowiedni dobór sali zapewni dobrą zabawę, natomiast na zbyt małej sali będzie tłoczno, a na zbyt dużej może wydawać się, że na parkiecie jest pusto. Warto też zwrócić uwagę na podłogę i parkiet, żeby nie był zbyt śliski i nie utrudniał tańczenia.

Dobra lokalizacja i parking

Warto też zadbać o to, żeby po ceremonii zaślubin wszyscy goście dotarli na salę weselną sprawnie, bez błądzenia i innych problemów, które mogłyby zepsuć ich dobry nastrój. Ważne jest, żeby sala znajdowała się możliwie jak najbliżej miejsca ceremonii oraz żeby posiadała odpowiednio duży parking, by pomieścić wszystkie auta czy wynajęty autobus.

Klimatyzacja i ogródek

Szczególnie latem zapewnienie odpowiedniego komfortu na sali jest istotną sprawą. W trosce o odpowiednią temperaturę wybierzmy klimatyzowaną salę, a także upewnijmy się,  że do dyspozycji weselników jest taras lub ogródek, gdzie goście po tańcach będą mogli się przewietrzyć, zapalić papierosa, czy swobodnie porozmawiać.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz